Підйом на Маковицю. Частина 2. Легко не буде
Якщо ви раптом не читали про наші (мої та МЧ) пригоди в Карпатах, то виправити се неподобство можна тут і тут. А я продовжую оповідку про наш підйом на Маковицю. Попри намагання місцевих гідів переконати людей, що підйом (туди й назад) займає години три, мушу відмітити, що це нахабна брехня. Лише на полонину ми лізли мінімум годину. Звісно в порівнянні з Хом'яком гора Маковиця — просто дитяча забавка, але відпочити треба.
Витягуємо смачнющі канапки та персики. Не підозрюємо, що всього в 10 метрах від нас стоїть дерев'яна буда з водою та різними смаколиками. Топчемо, що маємо. Паралельно МЧ намагається зробити мені красиву фотографію. Чи то я так поправилась, чи то фотограф криворукий, але файної фотографії не вийшло. З усіх боків бігають шалені туристи в тапках, фотографуються, щось жують або їздять на нещасних конях. Цікаво, що професійно споряджених туристів мало. Тут навіть туристів в кросівках рідко зустрінеш. Гіди переконали людей, що це легенька прогулянка і всі поперли в тапках та шльопанцях. Сині нігті на ногах забезпечені.Вирішуємо продовжити наш шлях. Опа — бачимо буду з водою. Купую пляшечку, хоча пити не дуже й хочеться. Зате ми не помремо від спраги в гірському лісі й ніхто не знайде наші кісточки під кущиком.
Далі наш шлях пролягає піщаною дорогою під палючим сонцем. Людей тут повно, ще й довбануті на джипах їздять. До речі, я вважаю поїздки на джипах по горах рагулізмом. Це сильно шкодить екології, якщо хтось не знав. Тому ходимо пішечки, дорогі друзі, й дбаємо про українську природу, а не лише про власний комфорт і понти.
Дорога стає все важчою. Тепер я розумію, чому люди, які йдуть нам назустріч так хитро посміхаються. Вони розуміють, що нас чекає попереду. Але поки що я безтурботно обіймаюсь з березою.
Лізу, вмираю, лізу. Віддихуюсь. Конаю. Знову лізу. Плачу. Стогну. Питаю МЧ чи я так само стогнала на Хом'яку. МЧ каже, що на Хом'яку було гірше. Лізу. На чотирьох. Офігіваю, бо якась бабка з палками мене обігнала. Вилізла!
Краєвид звісно неймовірний. Вартий того, щоб ледь не врізати дуба. Але поки що я знаходжу затишну місцинку, стелю під дупу кофтину і віддихуюсь. Через 5 хвилин вирішую з'їсти огірок. Знову віддихуюсь. Отак і сидимо десь близько години. До речі, на Маковицю веде ще одна стежинка. МЧ питає чи не хочемо ми нею спуститись. Не хочу. Я взагалі зараз нічого не хочу, окрім посидіти.
Вирішуємо спускатись. Тепер вже ми хитро посміхаємось людям, які йдуть нам на зустріч. Ги ги ги.
МЧ нервується через довбануті джипи. Якби не перерили дорогу, вони б заїжджали на самісіньку гору. І таблички не допомагають.
Вирішуємо зайти на сироварню, подивитись на овець. Сироварня знаходиться трішки нижче, тут ми скуштували просто неймовірні сири. До них подають мед, а також можна взяти вина. Я ще ніколи не їла сир з медом, але наскільки ж це смачно!!! Круто ласувати цією смакотою і милуватись видом на гори.
Овець ми не побачили, зате побачили коняку.
Сонечко вже помаленьку котиться спатоньки. Три години — аха-ха. Тут ще злазити треба мінімум годину. До речі на Маковиці також є гойдалка. Але я зажала 50 грн, які треба заплатити за фото. Ще й черга довжелезна. Мені й лавочка звичайна підійде.
До речі, зверніть увагу на цей слуп. Коли в москалів у селах немає ні газу, ні світла, ні каналізації, у нас електрика проведена просто на гору. А нам стільки років розказували, яка Україні погана, жебрацька та бідна.
Насправді Україна чудова, неймовірна та сильна. Немає місця кращого на землі.
Проходимо через полонину. Людей вже немає, є лише залишки їх перебування — сміття. Невже так складно забрати з собою пляшку води чи серветки?
А тепер йдемо дорогою, якою б ми йшли, якби я не повела МЧ до найстарішого дерева. Спочатку треба піднятись наверх. Стогони та плачі відновились. На щастя, мої муки тривали недовго. Ще трішки й ми потрапляємо на основну стежку. Мати Василева, яка ж я розумна дитина. Та якби не я, таки б шукали наші кісточки десь під кущиком. Практично вся стежка скеляста. Нам просто страшенно пощастило, бо ми спускаємось, а не підіймаємось.
А це я хитро підсміхаюсь, бо тепер МЧ мені винен.
Цими стежками, до речі, ходив Олекса Довбуш. А якщо ви не бачили це неймовірне нове українське кіно — то ви лось.
Спускатись звісно в рази легше, тому маємо час для фотографії. По дорозі зустрічаємо кількох екстремалів, які о 5 вечора вирішили лізти на гору. Деякі з них в босаках (див. фото вище).
Пів години стоїмо перед стрілочкою, яка вказує напрям на скелі Довбуша. Це ще зайва година, а ми вже змучені, як коні. Вирішуємо йти завтра (ех, наївні) та продовжуємо спуск.
Оооо — дійшли до першої зупинки на маршруті. Ще зовсім трішки — вже чути шум автомобілів.
Зустрічаємо сімейство. Тато, мама говорять українською, дитя російською. Як це працює, хтось мені пояснить?
Алилуя — ми спустились.
Знайшла пояснення екстремалам, які розпочали підйом так пізно — каса закрита, відповідно вхід на гору вільний.
Поруч базарчик і водоспад Пробій. Розговорились з дядьком, який продав нам мега смачний лікер і не дуже смачну медовуху. Тернопіль для нього — це свої рідні бандерівці, тому говорив з нами як з місцевими. Пожалівся на російськомовних, хоча потім сказав, що вони дають файний виторг. Зробив рекламну павзу і почав хвалити Буковель, хоча мені це місце взагалі не сподобалось. Розійшлись ми друзями.
На базарчику купуємо чай та різні смаколики. Я прошу МЧ купити мені іграшку-гусака, але він впирається. На мості на диво людей не багато, хоча фото все одно зробити важко.
Ми ще трішки погуляли та почали пакуватись додому. Йти нам далеко, а ще треба купити їсти. На водоспад підемо завтра.
На шляху додому ми зрозуміли, що Маковиця розташовується просто перед нашими вікнами. Якби ж знаття, що там є стежка, можна було б не робити таке велике коло. Але тоді б у нас не було такої чудової пригоди. Тому якщо будете в Яремче — щиро рекомендую піднятись. Але варто зауважити, що підйом і спуск займають годин 5-6, а якщо будете фоткатись біля кожного слупа, як я, то ще більше. Обов'язково завітайте в сироварню і скуштуйте сиру з медом. І не забудьте взяти воду!
А ще не забувайте дякувати нашим захисникам і захисницям за можливість посміхатись.
Дата: 12 серпня 2023
Тут читаємо про інші мої пригоди
Коментарі
Дописати коментар