Музей пивоваріння у Львові
Кажуть люди кажуть, що чим довше жінка сидить вдома, тим більше вона схожа на бомжа. Я в цьому переконалась, коли два роки сиділа на фрілансі. Потім я знайшла чудову роботу в книгарні, де працювала із задоволенням. Тут ви можете почитати з яким. Але велике начальство вирішило, що у свої 33 я вже жінка похилого віку і опа! Я вже знову без роботи. Трапилась ця чудова подія, коли ми четверо сиділи на самоізоляції: я, МЧ, кіт та COVID-19. Я дуже рада зустрічі, 2021! Хоча сказати, що 2020 був таким паскудним я не можу. Якщо не рахувати Зеленського, у нас все було добре. Ми з чоловіком переїхали у власне житло, обжились, самостійно відреставрували піаніно. Я тіскала кота 10 тисяч разів, готувала різні смаколики (вдалі та не дуже), про які читаємо тут. Хоч ми не їздили за кордон, але відвідали багато цікавих місць. У жовтні ми були у Львові і сьогодні я розповім вам про Музейно-Культурний Комплекс Пивної Історії.
"Львіварня" - це інтерактивний музей пивоваріння та артцентр. Тут відбуваються різноманітні виставки, концерти та інші події. Розташовується комплекс приблизно в 30 хвилинах пішки від оперного театру, поблизу Краківського ринку, по вулиці Клепарівська, 18. Вхідний квиток для дорослих вартує 90 гривень. "Львіварня" - єдиний музей пивної історії в Україні. Музей досить величенький, щоб все обдивитись знадобиться мінімум година. Тут зібрано все цікаве, що стосується Львова та пива.Перша згадка про пиво з'являється в давньому Шумерському царстві. Пивоваріння продовжило розвиватись у Вавилоні, згодом дійшло Ассирії та Єгипту. Цікаво, що в ті часи пиво пили через трубочку, щоб разом з пивом не потрапляли залишки зерна. Стародавні ассирійці перші почали фільтрувати пиво, адже хотіли пити його з келихів. Грецькі вчені і мандрівники, які описують Єгипет від 500-х років до н.е. відзначають любов єгиптян до пива. На той час вже існувало кілька десятків сортів пива. Його також використовували як косметичний засіб.
У Європу пиво потрапило на третьому етапі свого розповсюдження - вже за посередництва єгиптян, карфагенян та фінікійців. Цікаво, що в давньогераманській мові пиво називалось "peor", "bior", "pier". Вважають, що ця назва походить від середньолатинського "biber" - напій. У слов'янських мовах слово "пиво" однакове для всіх мов. Раніше це слово означало не лише "пиво", і "напій взагалі", а "напій, який часто і багато п'ють". Саме тому слово "пиво" та "пити" співзвучні у слов'янських мовах. Отже, далі пиво продовжує свою мандрівку вже по Європі, а в 9-10 столітті досягає і наших країв.Одним з найцінніших експонатів музею вважається оригінал кваліфікаційного свідоцтва пивовара. Текст містить наступне: "Відповідальні майстри-наставники та інші майстри ремісничої громади хмелярів та пивоварі у канцелярії Королівського столичного міста Львова в Галичині підтверджують цим, що чинний майстер, на ім'я Франц Гарднер з... (не прочитано) віком 61 рік, середньої статури, зі світло-коричневим волоссям був у нас на службі 2 роки й 6 місяців, справував її з радістю, тихо, мирно і сумлінно, що ми його зі свого боку атестували. Тому рекомендуємо нашим колегам всюди підтримувати його у праці. Львів, 1796 р.".
Також в окремому залі можна побачити експозицію присвячену львівським батярам. Грає відома пісня "Тільки у Львові", є кілька цікавих фотозон.
Саме тут нас наздогнала юрба
Зала з чанами дійсно виглядає неймовірно. Тут також можна подивитись на виставку пивних бокалів.
Тим часом навіжене стадо бігає по залу, крутить клапани, тупає ногами і верещить. Нещасний гід робить кволі спроби заспокоїти "дітей", але марно. А ми їдемо пити пиво. Замовляємо дегустаційний набір, сідаємо якомога далі від навіженого стада (з'явились дорослі особини, не менш навіжені) і насолоджуємось чудовим закінченням чудового дня.
Пора помаленьку чухати додому. Ми ще хочемо встигнути подивитись на новий фонтан. По дорозі заходимо в кілька магазинів. В одному з них безконтактний термометр показав мені температуру 38°С. Після цього мені одразу перехотілось дивитись на шоколадних котиків. Також ми накупили на останні гроші купу мармеладок. Але хіба я могла встояти перед торбинкою з котиком?
Новий фонтан нас підвів - шоу не відбулось. Шляхом логічних роздумів, я дійшла висновку, що забули перевести годинник. Тому ми покидаємо розчарованих людей і йдемо в сторону залізничного вокзалу. Вирішили пройтись пішки й помилуватись вечірнім містом.
Коментарі
Дописати коментар