Кременець 2.0: недооцінена перлина Тернопільщини
Кіт спить на балконі, лляє дощ, а я плачусь за літом. Хоча саме в такий дощовий і сірий червневий день нас понесло в Кременець. Ми з МЧ вже гуляли цим містечком років три тому. А цьому разу нам на хвіст впала моя дорога родина. Запрошую приєднатись.
Квитки на нашу юрбу я брала заздалегідь. Автобус відчалює о 8.00, тому вставати потрібно рано. Але вже годині так о 4 я проснулась не від тривоги, о ні. А від сильного дощу, який тарабанив нам у вікна. І припинятись не збирався. 6.30 — дощ досі ллє. Дзвоню до сестри питати, що робити. Після короткого консиліуму було вирішено їхати.А ось і Кременець. Дощ і далі фігачить як дурний, тому треба десь сховатись. Але поки йдемо на пошуки туалету. Громадський туалет, на жаль, зачинений (свято, як-не-як), тому просимось в кафе Мерсі. Дівчата, дай Боже їм здоровля, пустили нашу юрбу без жодного зайвого слова.
Поки злива, було вирішено піти на службу в церкву, точніше в Кременецький колегіум. Зараз костел належить ПЦУ, але наскільки мені відомо в 90-х цей храм хотів захапати собі московський патріархат. На щастя, не вийшло, хоча засилля московської церкви в цьому місті навіть на третій рік повномасштабної війни просто неймовірне. Хто ще не бачив репортажу від Телебачення Торонто з Почаєва — подивіться.
В церкві тепло і сухо. Ми в спортивному одязі в кросівках явно не вписуємось в навколишню атмосферу. Всі такі красиві у вишиванках і туфлях на каблуках. Я, яка в церкві буваю раз на століття, вже готова лізти на Бону навіть у дощ. Питаємо доки служба? Мати рідна — до 12.30. Одразу згадую, як ми з МЧ ходили святити котики у православну церкву. Три години, Карл!
Дощ майже припинився, але юрба хоче їсти. Заходжу в якусь невідому піцерію і бачу офіціанта, який спить на диванчику. Розумію, що клієнти тут рідкість. Але піца виявилась смачною, хоча молочний коктейль, який я взяла, був надто солодкий. А ще мені сподобався цей чудесний пес.
Осьо на фото вище — Гінкго Білоба. Це дерево має неймовірні лікувальні властивості. А віялоподібне листя схоже не сплетені серця, що символізують єдність душ закоханих. Це дерево — ровесник динозаврів і дійшло до нас в первісному вигляді.
На першій локації ми проторчали хвилин 30, бо дорога сестра фотографує кожну травинку. А цьоця Неля продовжує дуже цікаво розповідати про оту кожну травинку. Наприклад, ви знаєте, що це не суниці? Ці ягідки на них дуже схожі, але на смак гидотні.
А ми з МЧ ведемо нашу юрбу за собою шукати алею катальп. Але пам'ять щось нас підвела і забрели ми не туди куди потрібно — а саме в гігантське болото. Потім ми зробили коло, катальп не знайшли, зате знайшли гігантську папороть.
Біля кожної цікавої локації дорога сестра робить тисячу і одну фотографію, потім стогне, що нема жодної нормальної, примушує фотографуватись мого племінника і свого сина. Він також стогне, бо не хоче, тому фотографуємось ми з МЧ.
Погода покращується, хоча вологість і далі дуже висока. В сестри порвався кросівок і замість шкарпетки вона має целофановий пакетик. Але це їй не заважає гонити по парку і демонструвати свій невгамовний темперамент.
Парк з перепадами висоти, тому періодично треба підійматися вгору і опускатись вниз. Ми не ходили зарослими невідомими стежками, але зараз я про це шкодую, бо, як каже пан Гугл, з парку відкриваються мальовничі краєвиди.
А ще тут є побиті
Цьоця розповідає цікаві історії про ялівець, в якому сплять ведмеді, коли хворіють. А ми тим часом наближаємось до завершення нашої мандрівки ботанічним садом.
ААА. Ворон, люди дивіться!!! Ворон!!! Всі хапаються за телефони, але через хвилину розуміють, що це просто дуже реалістична скульптура. Жаль...
Обов'язково треба зробити тут фото, бо це місце якесь дуже затишне. А лавка три роки тому була жовта...
Якщо спуститись вниз від лавки, то ми вийдемо туди, звідки прийшли. Зробили коло. Також тут є адміністративна будівля зі скринькою для благодійних пожертв. Кидаю всередину кілька гривень і ми покидаємо ботанічний сад.
МЧ вирішує не підійматися на гору і піти попити десь чаю. Відмазка — я вже там був 100 тисяч разів і мене болить коліно. Племінник хоче також схалявити, приєднатись до МЧ і не сунути на гору. На жаль, він забув, що ще дитина і всі рішення за нього приймає
Дорога на Бону займає хвилин 30. Якось бачила в сторіс, що одна моя одногрупниця сунула на гору на підборах. Років 10 тому я б повторила її подвиг з однієї простої причини — іншого взуття у мене просто не було.
Зате тепер в мене є кеди, кросівки, балетки і всяка всячина. А підбори я не одягала вже років два. Нарешті мрія мого колишнього «засунь Любу в кросівки» здійснилась. Але байдуже, бо мої червоні туфлі на 15-сантиметрових каблуках разом з його порваними резиновими тапками все одно довго поруч співіснувати не могли.
До речі, три роки тому велетенського прапора ще не було. Наскільки пам'ятаю, активісти просили його не встановлювати, бо невідомо як роботи можуть вплинути на старі руїни. Але хто коли слухав активістів? Хоча, на перший погляд, жодних пошкоджень немає.
Коментарі
Дописати коментар