Ми в Болгарії: місто Балчик та ботанічний сад
Балчик - одне з найдавніших міст чорноморського узбережжя. Його заснували греки в ІІІ ст. до н.е. і назвали Крунон. Через 100 років назву змінили на Діонісіполіс, на честь бога вина та веселощів. Місто було торговим центром, а свою сучасну назву отримало на честь боярина Валика (або Балика), який був правителем цієї землі в XIV столітті.
Водій буса висаджує нас майже одразу на набережній і поки основна частина групи йде їсти, ми вирішуємо прогулятись. Набережна дуже світла і чиста. Людей майже немає. Демонструю фото МЧ, бо він вийшов набагато краще за мене.
Майже вся група чекає біля буса, але одна пара ще доїдає. На мою думку, насолоджуватись болгарською кухнею краще в спокійному середовищі, аніж отак квапливо. Поки чекаємо, наш гід розповідає про життя в Болгарії. Вона вчителька в школі, її зарплата 800 левів. Приблизно 150 левів вона віддає за комунальні послуги. Як я помітила скупитись на тиждень в супермаркеті можна левів за 70-80. Але це курортна зона, тому тут звісно дорожче. Нашу цікаву розмову перериває захекана пара і ми вирушаємо в ботанічний сад. Дорога до входу пролягає повз сувенірні магазини. Щоб зайти до саду потрібно заплатити 7 левів, додатково оплачується вхід в палац - 5 левів. Вартість квитків була вже включена в нашу екскурсію. одразу при вході нас зустрічає маленька капличка. Їх у саду кілька.
Марія була дружиною румунського короля Фердинанда І, а до того британською принцесою. Вона - внучка королеви Вікторії та московського царя Александра ІІ. Дизайном парку займався швейцарський садівник Жюль Жані. Він зумів об'єднати тут символи християнства та мусульманства.
Висаджувались рідкісні рослини, є безліч місточків, ставків та алей. Навіть невеликий водоспад. А в 1955 році академік Дакі Йорданов заснував тут Університетський ботанічний сад. Цікаво, що сад має офіційний статус рятівного центру.
Вже з самого початку відкривається чудовий вигляд на клумби. Ми тікаємо від екскурсовода, щоб в тиші і без юрби людей насолодитись цією красою. Ну і звісно наробити купу фото.
Ми знову тікаємо від групи і йдемо оглядати другу по величині колекцію кактусів у світі. Колекція розділена - частина знаходиться ззовні, інша - в оранжереї.
Окрім кактусів тут представлені і інші тропічні рослини. Нараховується майже 2600 тисяч видів кактусів, від найменших до найбільших.
Для зручності в оранжереї є лавочки, а для красивих фото - місток та маленькі ставки.
Гігантське алое.
Але заблудитись тут легко. В пошуках жіночої кімнати ми з МЧ забрідаємо до однієї з винарень. Я звісно пру як танк і не чую нічого навколо. Лише оклик МЧ зупиняє мене і повертає назад. Туалет не там... Боячись заблудитись, ми вирішуємо повернутись до нашої групи. Але про це іншим разом. Продовження буде...
Буду вдячна за лайки та коментарі.
Коментарі
Дописати коментар